Hlavní stránka

Nové produkty

Nové produkty
Všechny nové produkty
Výkon u hřejivých obrazů?

Výkon u hřejivých obrazů?

Co znamená výkon u hřejivých obrazů a jak vybrat ten správný?


V případě, že si budete přát hřejivým obrazem plnohodnotně vytápět celou místnost, je pro Vás výběr výkonu hřejivého obrazu velice důležitý. Výkon hřejivého obrazu totiž určuje, zda-li Vám daný hřejivý obraz vystačí pro splnění Vašeho požadavku. :)


Jak ale zjistit potřebný výkon?


Na výpočet potřebného výkonu naštěstí existuje poměrně jednoduchý vzorec... :)

Na 1m3 je zapotřebí 20 - 30W dle účelu Vaší místnosti.

Rozmezí 20 - 30W je určeno z důvodu potřeby jiné teplotní pohody, například v koupelně očekáváte zcela jinou teplotu než třeba v kuchyni či obývacím pokoji. :)

Pro koupelnu, kde je zapotřebí větší teploty aby nám nebyla zima je tak dobré počítat s 30W/m3, v kuchyni kde vzhledem k vaření a dalším skutečnostem je postačující pří výpočtu počítat s 22W/m3 a obývací či dětský pokoj, kde člověk tráví relativně nejvíce času většinou postačí 25W/m3 (pokud o sobě víte, že máte rádi větší teplo - tuto hodnotu si upravte na 26W/m3 či více), na chodbě si postačíte se standardními 20W/m3.


Pokud je vytápění infrapanely pro Vás zcela nová věc, ukážeme si výpočet na příkladu:

Honza má nízkoenergetickou zateplenou novostavbu.

Rád by v obývacím pokoji plnohodnotně vytápěl infrapanely.

Jeho obývací pokoj je 4m dlouhý a 3m široký. Výška stropu je 2,1m. ( 4 x 3 x 2,1= 25,2m3 )

Podle námi výše uvedeného vzorce si vypočítá, že pro vytápění obývacího pokoje potřebuje alespoň 630W. [ 25,2m3 x 25W = 630 ]


Protože ale Honza hodně cestuje do tropických destinací a je zvyklý na více tepla než kdokoliv jiný, vybere si hřejivý bbraz o výkonu 720W. :)